نتایج جستجو برای عبارت :

رجوع چیست و چه آثاری دارد؟

یکماهه جداشدم مهرم رو هم قسطی گرفتم پشیمان شدم من بچه دارم میخوام رجوع کنم میشه ؟شوهرم راضی نیست رضایت مرد مهمه؟

سلام درطلاق توافقی که از اقسام طلاق های باین است برای شوهر درزمان عدهدحق رجوع نیست رجوع به طلاق درزمان عده حق مرد است نه زن ودرسوال مطروحه باتوجه به نوع طلاقدحق رجوع برای مرد نیست وشماباید مجددا عقد کنید
منبع: سایت وکالت دادراه
با وجود دختر 5سالم از طلاقم که یک ماه پیش بود پشیمان شدم مهرم رو هم اقساطی گرفتم . ایا میشه خودم رجوع کنم؟ فقط خود شوهرم راضی نیست.رضایت مرد مهمه؟

سلام درطلاق توافقی که از اقسام طلاق های باین است برای شوهر درزمان عدهدحق رجوع نیست رجوع به طلاق درزمان عده حق مرد است نه زن ودرسوال مطروحه باتوجه به نوع طلاقدحق رجوع برای مرد نیست وشماباید مجددا عقد کنید
منبع:سایت وکالت دادراه
تبدل سببحالتی است که اگر خریدار در بیع که برای فروشنده حق فسخ یا اصطلاحا  خیار شرط وجود دارد و خریدار در این مدت مال را به دیگری بفروشد  اگر فروشنده از حق فسخ خود استفاده کند و‌معامله را فسخ کند چون  تبدل سبب صورت گرفته ، مال در حکم تلف محسوب می گردد و فروشنده فقط می تواند قیمت یا مثل آنرا مطالبه کند و حق رجوع و‌مراجعه به اصل مال را ندارد و آن‌مال را تلف شده فرض میکنندالبته این قاعده در عقود دیگر نیز کار برد دارد برای مثال در عقد هبه اگر متهب
 6ماه پیش طلاق توافقی گرفتم 515 مهریه بوده که 52میلیون چک تضمینی دادم در وجه خانم که بابت تمام مهریه ثبت شده همچنین بین خودمون و وکلا توافق نامه ای امضا شد که طرفین هیچ گونه ادعا مالی از یکدیگر ندارند که ایشان 30میلیون پول که دست خواهرش بوده و یک ماشین 100 میلیونیم برده که به نامش بوده طلاق از نوع خلع بوده و زوجه یک هفته مانده به پایان عده رجوع کرده و 200 عدد سکه رو از طریق ثبت گذاشته اجرا که بنده ممنوع الخروج شدم من رجوع نکردم ممنون میشم راهنماییم ک
اگر در امر طلاق پشیمان شده اید ومیخواهید به همسر خود رجوع کنید باید در این باره کامل بدانید وقوانین مربوط به آن واثراتش را آگاه باشید پس به سایت چطور بروید ومفصلا در این باره بخوانید
ما هم این مطلب را در این بلاگ با شما به اشتراک گذاشته ایم
رجوع چیست و چه آثاری دارد؟
مراد از حق رجوع در طلاق رجعی آن است که مرد می‌­تواند در مدت عده بدون آنکه نیاز به عقد مجدد باشد با هر لفظ یا عملی به همسر خود بفهماند که او را مجددا به همسری خود پذیرفته ­است مشروط
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا در طلاق رجعی ، مرد می تواند در طول مدت عده زن از طلاق رجوع نماید و مجددا با همسر خود زندگی کند . اما طلاق بائن اینگونه نیست و مرد پس از اینکه همسر خود را طلاق داد ، دیگر نمی تواند به همسرش رجوع کند . بر اساس ماده 1145 قانون مدنی انواع طلاق بدون رجوع عبارتند از طلاقی که قبل از نزدیکی واقع شود ؛ طلاق زن یائسه ؛ طلاق خلع و مبارات ؛ مادم که زن به عوض رجوع نکرده است و سومین طلاق که پس از سه وصلت متوالی به عمل آید . در
دو ماه پیش طلاق گرفتم ومهرم را بخشیدم ولی الان پشیمان شدم وکیل گرفتم واسه شکایت مابذل و رجوع به مهریه میخواستم بپرسم آیا تو این دعوا اگه مهریه مو نداد حق گرفتن حکم جلب و بازداشت کردنش میتونم بگیرم یا نه؟ البته وکیلم میگه میگیرم ولی میخوام کامل مطمئن شم ممنون میشم راهنماییم کنین

تعیین خواسته و بهای آن
صدور حکم مبنی بر الزام خوانده به ثبت واقعه رجوع

دلایل و منضمات دادخواست
۱۔ فتوکپی مصدق طلاق نامه، فتوکپی مصدق شناسنامه ها، شهود با مشخصات

ریاست محترم مجتمع قضایی خانواده…………………..با سلاماحتراما به استحضار می رساند:اینجانب (خواهان) به موجب طلاق نامه شماره …….. شماره ………….. در تاریخ ……………… از همسرم آقای…………. فرزند……………….. جدا شده بودم ولی در ایام عده رجوع واقع گردید. لیکن خوانده از ثبت واقعه رجو
طلا ق تنها حلا ل شرعی است که خود خداوند هم چندان آن را دوست نمی دارد و یکی از حقوق شرعی و حلا ل زوجین محسوب می شود. این حق، موضوعی مهم است که با جاری ساختن آن _طبق روایات و احادیث_ عرش الهی به لرزه می افتد.
طلاق رجعی نقطه مقابل طلاق بائن است و تحت شرایطی مرد میتواند با رجوع بر طلاق، پیوند زناشویی را از سر بگیرد.
بنابراین طلاق رجعی، طلاقی است که شوهر در مدت عده میتواند به طلاق رجوع نماید و نکاح را به حالت اول برگرداند، به همین اعتبار به طلاق مزبور ط
وقتی در طلاق توافقی زوجه  مهریه ی خود را در ازای مقداری پول بذل میکند در جلسه ی دادگاه زوج باید چکار کند که زوجه دیگر نتواندبه مهریه رجوع کند باید در جلسه دادگاه بگوید که به مابذل مهریه نمیتواند رجوع کند یا در روز محضر طلاق??
رضایت مردم
(ارباب رجوع) در سازمان ها به عنوان یکی از شاخص های اصلی سنجش کارآمدی و
رشد و توسعه نظام اداری تلقی می گردد. مؤلفه هایی از قبیل دقت و صحت در
انجام امور ارباب رجوع، سرعت، کیفیت انجام امور، نحوه رفتار و برخورد با
گیرندگان خدمت، هزینه های انجام خدمت، شفافیت و اطلاع رسانی مناسب عواملی
هستند که در جلب رضایت مردم و نهایتاٌ افزایش اعتماد عمومی به عنوان یکی از
بزرگترین تکیه گاه برای نظام اداری نیز می باشد. (میرسپاسی،۱۳۷۹،ص۵۷)
در
سازمان
آیا زنی که مهر خود را به همسرش بخشیده است می‌تواند از بخشش خود رجوع و مهر خود را مجددا مطالبه کند؟

حالت اول زمانی است
که زوجه در خصوص مهریه، ما فی الذمه زوج را ابراء می‌کند. به این بیان که
می‌گوید از نظر من تو دیگر تکلیفی برای پرداخت مهریه نخواهی داشت (تو را از
پرداخت مهریه بری می کنم)؛ این بیان باعث می‌شود تا تکلیف شوهر در ادای
مهر به طور کلی ساقط شود. پس در این حالت زن حق رجوع ندارد.
حالت دوم
زمانی است که زوجه در قبال طلاق، مهریه خود را ب
به استناد سایت آیین دادرسی دینا ماده 1319 قانون مدنی به موضوع رجوع شاهد از شهادت در دادگاه پرداخته است که بر اساس این ماده : " در صورتی که شاهد از شهادت خود رجوع کند ، یا معلوم شود بر خلاف واقع شهادت داده است ، به شهادت او ترتیب اثر داده نمی‌شود " . بر اساس این ماده شخصی که در خصوص موضوعی شهادتی داده است می تواند از شهادت خود رجوع کرده و اعلام کند که شهادت او به دلیلی بر خلاف واقع بوده و اعتباری نداشته است که در این صورت به شهادت او اعتباری داده نشد
خیلی عصبانی از در وارد شد بلافاصه سراغ مرا گرفت، از همان جلو در با لحن بی ادبانه و حق به جانبی گفت که بجای ۹۰ هزار تومان ۹۰۰ هزار تومان پول از کارتش برداشت کرده ام، در حالی که سامانه اتوماتیک هزینه دادرسی را به دستگاه پوز وارد می کند و هیچ عدد و رقمی توسط کاربر یا ارباب رجوع وارد پوز نمی شود. یکی از همکاران وقتی طرز برخورد دور از ادب آقا با من را دید او را گوشه ای کشید و همه چیز را کنترل کرد و ارباب رجوع نه چندان محترم متوجه شد که من هیچ اشتباهی
بسم الله الرحمن الرحیم

ـ توبهٴ عبد و توبهٴ خدای سبحان 
آنگاه عرض کردند که و تب علینا إنّک أنت التوّاب الرحیم؛
این توبه یعنی رجوع مولا بر عبد، نه رجوع عبد به سوی مولاٰ. در بحثهای توبه هم ملاحظه کردید به اینکه دو توبه است: یک توبه عبد است به سوی مولاٰ، یکی هم توبه مولاست بر عبد؛ چون توبه یعنی رجوع، انسان توبه می‌کند به سوی مولا و خدای سبحان تّواب است یعنی لطفش منعطف می‌شود بر عبد و رجوع عبد را می‌پذیرد. این توبه عبد که رجوع من العبد الی المول
{سبک زندگی مهدوی - شماره 37}

اهمیت رجوع به مشاوره

یکی از مواردی که در شرایط امروز جامعه و با توجه به پیچیده بودن مسائل و شرایط زمانه، ضرورت آن بر هیچ انسانی پوشیده نیست، رجوع به کارشناسان و متخصصان و استفاده از مشورت ایشان است .
در سبک زندگی مهدوی، تاکید ویژه ای به مشورت کردن شده است. در روایتی از رسول مهربانی ها نقل شده که فرمودند: «مشورت کردن با عاقل خیرخواه مایه هدایت و میمنت است و توفیقی است از جانب خداوند. پس هرگاه خیرخواه عاقل تو را راه
سلامباز هم امروز با اطلاعات و سایت های مفید حقوقی در اختیار شما هستیم . امیدواریم این اطلاعات به شما برای حل مشکلات حقوقی کمک کند .
سایتی در مورد نفقه دختر عقد کرده
سایتی در مورد رجوع از هبه
هبه چیست
اطلاعاتی در مورد نفقه
سایتی در مورد رجوع کردن از هبه
نفقه دختر عقد کرده
سایتی در مورد استرداد هبه
استرداد هبه چیست
سایتی در مورد تکلیف نفقه در دوران عقد
نفقه و توضیحات آن
اطلاعاتی در مورد موارد رجوع از هبه
موارد رجوع
اطلاعاتی در مورد نفقه
اطل
هبه عقدی است که به موجب آن یک نفر مالی را مجاناً به کس دیگری تملیک می‌کند ، تملیک‌کنندهواهب ، طرف دیگر را متهب، مالی را که مورد هبه است عین موهوبه می‌گویند.* واهب باید برای معامله و تصرف در مال خود اهلیت داشته باشد.*واهب باید مالک مالی باشد که هبه می‌کند.* هبه واقع نمی‌شود مگر با قبول و قبض متهب اعم از این که مباشر قبض خود متهب باشد یا وکیل او و قبض بدون اذن واهب اثری ندارد.* در هبه به صغیر یا مجنون یا سفیه قبض ولی معتبر است.*در صورتی که عین موهو
Forum Selection Clause:شرط انتخاب دادگاه:این شرط بیان دارنده انتخاب دادگاهی خاص توسط طرفین دعوا است که خود شامل Exclusive و Non -exclusive می باشد .درمدل Exclusive jurisdiction clause طرفین صرفا می توانند به دادگاهی خاص رجوع نمایند و حق رجوع به سایر دادگاه ها از انها سلب می گردد.اما در مورد Non-exclusive ، طرفین ، دادگاه خاصی را به عنوان محل رسیدگی انتخاب می نمایند بدون اینکه حق خود مبنی بر ارجاع به سایر دادگاه ها را از خود سلب نمایند.
ساعت 8.45 دقیقه صبح هست
توی یکی از ادارات بیمه ای بسیار نام آشنا نشستم
تا الان هر ارباب رجوعی اومده 
جواب سربالا شنیده و رفته 
تازه یارو زورش میاد جوااااب بده
آخرشم که پیرمرد دید جواب نمیگیره, گذاشت رفت ....
تا برسه به درب خروجی, رفت تو خودش و بعد گفت آقا ممنون ...
این کارمند نامحترم عین بوقلمون زل زده بود به سیستم روبروش و اصلا جواب این اظهار لطف ارباب رجوع رو هم نداد
واااااقعا چتونه؟ 
یعنی 45 دقیقه از شروع کار امروزتون گذشته 
انقد زود خسته شدین؟؟
در سایت خدمات حقوقی آی خدمت بخوانید :
طلاق توافقی در دوران عقد
طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟
رجوع پس از طلاق توافقی
هزینه های طلاق توافقی
مدارک لازم برای طلاق توافقی
تشریفات و مراحل طلاق توافقی

طلاق توافقی در دوران عقد
در دوران عقد و قبل از اینکه رابطه زناشویی و جنسی بین طرفین رخ دهد نیز امکان طلاق توافقی وجود دارد. شرایط و مراحل آن ‏هیچ تفاوتی با بعد از عقد ندارد. فقط باید عنوان نمود که در صورتی که طرفین قبل از رابطه جنسی اقدام به طلاق نمایند
یکی از تکالیف بندگان نسبت به امام عصر (عج)، استمداد و استغاثه به آن حضرت در هنگام شدائد و بلاها و امراض و روی آوردن شبهات و فتنه از اطراف و جوانب و ندیدن راه چاره است و اینکه از ایشان بخواهیم تا بلا را دفع و غم و اندوه را رفع نماید. خود آن حضرت در توقیعی که برای شیخ مفید فرستادند، مرقوم فرمودند:«علم ما به خبرهای شما محیط است و هیچ چیز از اخبار شما و بلایی که به شما می رسد از ما پوشیده نیست («منتهی الآمال»، باب 14، فصل 6، تکلیف 8)».از جمله استغاثه ای ک
ولایت اهل بیت علیهم السلام و برائت از دشمنان ایشان شرط اصلی شناخت خداست
ثقة الاسلام کلینی قدس الله روحه الشریف روایت کرده است:
۱- الحسین بن محمد، عن معلى بن محمد، عن الحسن بن علی الوشاء قال: حدثنا محمد ابن الفضیل، عن أبی حمزة قال: قال لی أبو جعفر علیه السلام: إنما یعبد الله من یعرف الله، فأما من لا یعرف الله فإنما یعبده هكذا ضلالا قلت: جعلت فداك فما معرفة الله؟ قال: تصدیق الله عز وجل وتصدیق رسوله صلى الله علیه وآله وموالاة علی علیه السلام والا
طلاقها متفاوتند وشرایط وانواع مختلفی دارند که اگر میخواهید بیشتر بدانید باید به سایت خوب باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید ما قسمتی از مطالب این سایت را در این بلاگ برای آگاهی شما بازدید کننده ی عزیز آورده ایم

تفاوت طلاق توافقی با طلاق خلع و مبارات 
چنانچه زوجین هر دو در مورد طلاق توافق داشته و در مورد نحوه جدایی و پرداخت حقوق زن و فرزندان به تفاهم برسند، طلاق توافقی است. این طلاق برای سرعت بخشیدن به کار کسانی است که با توافق مصّر به طلاق ه
یکی از تکالیف بندگان نسبت به امام عصر (عج)، استمداد و استغاثه به آن حضرت در هنگام شدائد و بلاها و امراض و روی آوردن شبهات و فتنه از اطراف و جوانب و ندیدن راه چاره است و اینکه از ایشان بخواهیم تا بلا را دفع و غم و اندوه را رفع نماید. خود آن حضرت در توقیعی که برای شیخ مفید فرستادند، مرقوم فرمودند:«علم ما به خبرهای شما محیط است و هیچ چیز از اخبار شما و بلایی که به شما می رسد از ما پوشیده نیست («منتهی الآمال»، باب 14، فصل 6، تکلیف 8)».از جمله استغاثه ای ک

نان حلال خیلی خیلی خوب است.من نان حلال را خیلی دوست دارم. ما باید همیشه دنبال نان حلال باشیم، مثل آقا تقی. آقاتقی یک ماست‌بندی دارد.او همیشه پولِ آبِ مغازه را سر وقت می‌دهد تا آبی که در شیرها می‌ریزد، حلال باشد. آقا تقی می‌گوید: آدم باید یک لقمه نان حلال به زن و بچه‌اش بدهد تا فردا که سرش را گذاشت روی زمین و عمرش تمام شد، پشت سرش بد و بیراه نباشد .
دایی من  هم کارمند یک شرکت است. او می‌گوید: تا مطمئن نشوم که ارباب رجوع از ته دل راضی شده، از ا
هنگامی که مالی را به دیگری می‌بخشیم، شاید این تصور که چنین بذل و بخششی متضمن چه مباحث حقوقی و قضایی است، دشوار باشد اما نباید فراموش کرد که بخشیدن یک مال مترادف با انعقاد عقد هبه است و این قرارداد شرایط خاصی دارد. بر اساس ماده ۷۹۵ قانون مدنی، هبه عقدی است که به موجب آن یک نفر مالی را به رایگان به شخص دیگری تملیک می‌کند؛ به عبارت دیگر او مال خود را به طور مجانی به ملکیت دیگری در می‌آورد. در این عقد سه طرف یعنی واهب، متهب و عین موهوبه وجود دارد.
برای دادن درخواست طلاق لازم است اطلاعاتی داشته باشید برای به دست آوردن این اطلاعات به سایت توانای گروه وکلای تهران مراجعه وبدانید که در این مسیر به چه چیزهای برخورد خواهید کرد

درخواست طلاق
مشکلات اقتصادی ، فرهنگی ، روانی و بسیاری از دلایل دیگر باعث ایجاد پرونده های زیادی در زمینه دعاوی خانوادگی شده است . برای طرح پرونده های حقوقی باید به مراجع قانونی رجوع کرد و پرونده های خانوادگی را باید در دادگاه خانواده مطرح کرد . یکی از پرونده هایی که
درخواست طلاق
مشکلات اقتصادی ، فرهنگی ، روانی و بسیاری از دلایل دیگر باعث ایجاد پرونده های زیادی در زمینه دعاوی خانوادگی شده است . برای طرح پرونده های حقوقی باید به مراجع قانونی رجوع کرد و پرونده های خانوادگی را باید در دادگاه خانواده مطرح کرد . یکی از پرونده هایی که در دادگاه های خانواده مطرح می شود ، درخواست طلاق است . در خواست طلاق ممکن است از طرف مرد ، از طرف زن و یا به صورت توافقی از طرف هر دو شخص با هم مطرح شود . نکته ای که لازم است مطرح شود
+بر اساس ماده ۱۱۴۶ قانون مدنی، «طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی که از شوهر خود دارد، در مقابل مالی که به وی می‌دهد، طلاق بگیرد؛ اعم از اینکه مال مزبور عین مهر یا معادل آن یا بیشتر یا کمتر از مهر باشد.»
+طلاق به معنای انحلال عقد نکاح دائم است که پس از اجرای صیغه طلاق صورت می‌گیرد و از آن پس رابطه زوجیت بین زن و شوهر منقطع می‌شود، اما با توجه به نوع طلاق، آثار حاصله از آنها متفاوت خواهد بود.
+نبود حق رجوع برای شوهر در انواع طلاق‌های بائن
+طل
سلام 
امروز میخوایم  اطلاعات مفید حقوقی را در اختیار شما قرار دهیم . امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد .
قرارداد اجاره ، انواع و اوصاف آن
رجوع از طلاق چیست
اجاره چگونه است
طلاق و سایتی در مورد آن
انواع اجاره
برگشتن از طلاق چگونه است
قرارداد اجاره به چه شکل است
رجوع از طلاق به چه شکل است
انواع و اوصاف اجاره
شرایط رجوع بعد از طلاق
عقد اجاره چیست
معنی رجوع در طلاق و اطلاعاتی در مورد آن
اوصاف عقد اجاره و سایتی در مورد آن
سایت های مهم حقوقی
حقو
در کتاب رجوع همزاد هر آنچه که در مورد همزاد لازم است خواهید خواند. همزاد به چه شکلی ظاهر میشود؟ روش کار دادن به همزاد و تقاضای کمک از او. همزاد چه کارهای میتواند انجام دهد؟ چه کسانی نباید دست به تسخیر همزاد بزنند؟ و …..
ادامه مطلب
 رهن از طرف ثالث:
از ظاهر ماده 771 قانون مدنی چنین برمی‌آید که راهن باید مدیون باشد و دیگری نمی‌تواند مال خود را به طور مستقیم وثیقة دین او قرار دهد.
 به نظر می‌رسد که چنین عقدی نافذ باشد؛ زیرا معنی اقدام مالک ضمان از مدیون است به میزان بهای مالی که به وثیقه می‌نهد. منتها، ‌در این ضمان شرط شده است که دین تنها از محل فروش مال استیفاء شود و بدین منظور مال مورد نظر نیز وثیقة تعهد قرار گیرد.
 بدین ترتیب، رهن از طرف ثالت را باید مخلوطی از رهن و ضمان
علت استفاده از نرم افزار تردد ارباب رجوع
با استفاده از نرم افزار تردد ارباب رجوع نهایت امنیت و نیز رضایت ارباب رجوع از عملکرد ادارات و سازمان های مختلف فراهم می شود. سازمان ها و ادارات مختلف روزانه با حجم عظیمی از مراجعه کنندگان مواجه هستند. این افراد معمولا جهت ملاقات با شخص خاص ، انجام امور اداری و یا شرکت در یک کنفرانس یا سمینار به سازمان مربوطه مراجعه می کنند.
به جهت حفظ امنیت سازمان و نیز مدیریت رفت و آمدها، افراد مراجعه کننده باید پیش ا
پاسخ سوالات مسابقه درسهایی از قران 30ابان98

1 -امام رضا علیهالسالم، راه پیروی از اهل بیت علیهمالسالم را چه میداند؟
1 )شناخت درست سخن معصومان
2 )اعالم محبت و مودت به معصومان
3 )توسّل و زیارت معصومان
2 -آیه 43 سوره نجم، به کدام نعمت الهی اشاره دارد؟
1 )خنده
2 )گریه
3 )هر دو مورد
3 -در نماز، با کدام آیه از خدا میخواهیم که ما را از افراط و تفریط دور بدارد؟
1 )مالک یوم الدین
2 )ایاک نعبد و ایاک نستعین
3 )اهدنا الصراط المستقیم
4 -قرآن در سوره عصر، الزمه ایمان ب
بنام خدا
گپی دیگر :
بخش دولتی. بخش خصوصی  و دولت ؛
شما ریس یک شرکت (کشور) هستید ، ابواب جمعی شما در این شرکت میشوند همان بخش (دولتی) .
و حالا ارباب رجوع شما ، طرف تجاری شما میشود همان بخش (خصوصی) ، 
ببینیم اگر شما سعی در رضایتمندی ابواب جمعی نداشته باشید و ابواب جمعی سعی در جلب رضایت مشتریان نداشته باشند . 
این شرکت با این ساختار به چه مجبور یا محکوم خواهد شد ؟
میزان برای ایجاد و کسب رضایتمندی قانون است ، قانون همان برنامه ریزی نظام مند برای احترام
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، یکی از انواع طلاق ، طلاق رجعی است که به موجب آن ، پس از طلاق و جدایی ، مرد در طول مدت عده طلاق این حق را دارد که از طلاق پشیمان شده و به زن رجوع نماید و به همین دلیل ، به این نوع طلاق رجعی گویند . لازم به ذکر است که رجوع از طلاق اختیاری است که به شوهر داده شده و حتی در صورت عدم رضایت زن می تواند آن را اعمال نماید . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چرایی طلاق رجعی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

www.heyvalaw.com/web/art
امروز همکارا نبودن و تقریبا تنها بودم و به ارباب رجوع ها تا جایی که تونستم راهنمایی دادم.. الانم توی سکوت اتاق نشستم و فکر میکنم و مغزم از فکر باد کرده:)))خدایا کمکم کن بتونم کار اینجا را اصولی یاد بگیرم. به این کار و اومدن توی جامعه در درجه اول خیلی نیاز دارم و بعد حقوقش
در کتاب‌های نظریه جامعه‌شناسی همواره خوانده‌ایم که دورکیم و نظریه کارکردگرایی با تاریخ به مشکل برمی‌خورد و از پس توجیه آن برنمی‌آید. اولین بار فکر می‌کنم تالکوت پارسونز به این نکته اشاره می‌کند زمانی که کتاب مشهور خود را برپایه نظریه دورکیم می‌نویسد در آخر به این نکته اشاره می‌کند که نمی‌داند باید چطور از پس تغییرات تاریخی بربیاید.
چیزی که برای من عجیب بنطر می‌رسد این است که خود دورکیم اما نه تنها به تاریخ رجوع می‌کند و علاقه زیادی
آیا قدمت شرکت بیمه عمر مهم است؟

بسیاری از افراد برای انتخاب بیمه برتر به تجارب دیگرا رجوع می کنند و معیارهای فنی و کارشناسانه برای آنها در اولویت دوم قرار دارد. اینکه یک شرکت دارای قدمت زیادی است، نمی تواند معیار درستی برای انتخاب آن باشد. چه بسا شرکت هایی که در سال های بین 70 و 80 شمسی شکل گرفته اند اما دارای رشد و عملکرد خوبی بوده و به بیشترین میزان سود دهی، پوشش و سطح توانگری مالی رسیده اند.
وقتی در سازمانی کارها درست انجام نشود و نظارت کافی بر روند انجام مراحل اداری نباشد، در بیشتر موارد به مرور زمان فساد اداری پیش می آید و انبوهی از خلاف های مالی ایجاد شده و نارضایتی مراجعان را به دنبال دارد.
در این مقاله آکادمی ایده پردازان نوین بر این موضوع تاکید می کنیم و چند مورد از نقش اتوماسیون اداری (Office automation) در کاهش مفاسد اداری را بیان می نماییم.
اتوماسیون اداری شرکت‌ ها، امکان تبادل مکاتبات با سرعت زیاد، سادگی روند پیگیری مکاتبات،
کنکاشی که در تسخیر ممالک گیلان و جرجان و مازندران و آذربایجان و شروان و فارس و عراق کردم این بود که در ایامی که عرایض اهل عراق از تعدی آلِ‌مظفر و ملوک‌الطوایف به من رسید اراده‌ی یساق عراق کردم
و در این حال به خاطرم رسید که ملوک آن ممالک اگر به یک اتفاق در مقابل من درآیند جنگ را آماده باید بود و اُمرای من همچنین کنکاش گفتند که به استعداد جنگ باید رفت و من با خود چنین کنکاش دیدم که یک یک از ایشان را به خود رام گردانم و هرکس رام نشود وی‌را به سزا
کنکاشی که در تسخیر ممالک گیلان و جرجان و مازندران و آذربایجان و شروان و فارس و عراق کردم این بود که در ایامی که عرایض اهل عراق از تعدی آلِ‌مظفر و ملوک‌الطوایف به من رسید اراده‌ی یساق عراق کردم
و در این حال به خاطرم رسید که ملوک آن ممالک اگر به یک اتفاق در مقابل من درآیند جنگ را آماده باید بود و اُمرای من همچنین کنکاش گفتند که به استعداد جنگ باید رفت و من با خود چنین کنکاش دیدم که یک یک از ایشان را به خود رام گردانم و هرکس رام نشود وی‌را به سزا
تروپونین و دو نوار قلب 
و همه الحمدلله خوب بود 
نهایتا گفتن که معده اته زده تو قفسه سینه ات و بعد منتشر به دست و گلو!!! 
پنتازول زدم و در جا آروم شدم 
اما الان دوباره دردش شروع شده 
نباید شکلات و شیرینی آردی بخورم 
اما 
دقیقا همینا رو دارم می خورم 

دیشب خیلی شلوغ بود 
اون قدر که ارباب رجوع گفت خیلی دیشب خسته شدین خیلی شلوغ بود 
مطالب این وبلاگ از سطح اینترنت و از وبسایت های معتبر و پیش رو در این عرصه جمع آوری و تهیه می شوند ...

تعدادی از منابع معتبری که ما به آن رجوع میکنیم سایت های زیر هستند :

کارگیک

عصر خودرو

پدال

ایمِگ (ameg)

منابع این پست همواره به روز رسانی خواهند شد ...

چنانچه شما منبعی معتبر و دقیق در زمینه مکانیک خودرو می شناسید در قالب نظر زیر همین پست بیان کنید ...
2ماهه پیش طلاق گرفتم ومهرم رو بخشیدم پشیمان شدم وکیل گرفتم واسه شکایت مابذل و رجوع به مهریه میخواستم بپرسم آیا تو این دعوا اگه مهریه مو نداد حق گرفتن حکم جلب و بازداشت کردنش میتونم بگیرم یا نه؟ البته وکیلم میگه میگیرم ولی میخوام کامل مطمئن شم ممنون میشم راهنماییم کنین
 پاسخ به استعلام کاریر شماره ی 724 میثاق معمارزاده رسولی  با شناسه 8055408 یافت شد.
HadiRasoli@gmail.com 
برای اطلاع از استعلامات تحصیلی سپیده محمودی ریگی به مطلب سرآعاز رجوع شود 
در این مطلب شما نمیتوانید تصویر سازگار با گوشی خود را بخوانید و ببینید 
بروز رسانی کنید
چند هنگامی بود دلمون یه مسافرت می خواست البته به خاطر مساله مالی ش نمی تونستیم فکرش بکنیم یه دفعه اتفاقی با یه تاکسی که طرف قرارداد سازمان مون بود تماس گرفتم و گفتم تور دبی چه قیمته و اونم به اینجانب اظهار کرد بیا بدون پول بفرستمتون دبی تنها ارزتون به ما به این واسم دیدنی بود حرفش استارت کردم به تحقیق که مگه اختلاف قیمتش چقدره که حاضره بدون پول مارو ببره! با یه اکانت کتاب دیدم می ارزه که خودمون تور بخریم و بعداز رجوع و برگشت ارزمون به بها آزاد
ایستاده ام درانبوهی از خیالات و اوهام . روبه رویم آیینه ایست که انعکاس تصویر تو در ان پیداست . چه می بینم ؟ 
تو نیمی از من و من نیمی دیگر از تو . انعکاس تو در من و من در تو   . اکنون من" دوم شخص " دیگری هستم که در انعکاسی دوباره به آیینه رجوع می کند .  من  تصویری به غیر از تو نیستم . انگار همه ی حجم تو در من هویدا می شود . من زاده ی افکار تو ام و تو انعکاس تصویر من در باورهابت . یکی شدن تصویری از عشق در ما می شود .  یک روح می شویم در دو جسم . عشق یعنی یکی شدن.
تا به حال متن کامل شعر محتشم کاشانی در باره قیام کربلا ( باز این چه شورش است که در خلق عالم است) را خوانده‌اید؟ فکر نمی‌کردم اینقدر بلند باشد. هر چند وقتی می‌خواندمش احساس می‌کردم اکثر ابیاتش را در مداحی‌ها شنیده بودم. اگر مایل بودید که بخوانیدش به ادامه مطلب رجوع کنید!

ادامه مطلب
توضیحات فایل
دانلود فایل متن ٬ ترجمه و شرح کامل رسائل شیخ انصاری« به روش پرسش و پاسخ» با فرمت ورد در ۵۳۶۲ صفحه
ترجمه‌ای که به اصل متن بسیار نزدیک است به طرح سؤالات از عین عبارات پرداخته و براساس محتوای متن به پاسخ آنها همت گماشته و امیدوارم که مورد استفاده طلاب فاضل، دانش‌پژوهان و دانشگاهیان محترم قرار گیرد .
بخشی از متن شرح و ترجمه کامل رسائل شیخ انصاری :
پس مطالب ما در سه مقصد بیان می‌شود.
مقصد اول: در قطع، مقصد دوم در ظن، مقصد سوم در توضیح
غلط‌های املایی به شدت غلط‌های انشایی قلم را دچار اختلال نمی‌کند، و به شدت غلط‌های انشایی باعث کج فهمی یا سخت فهمی نمی‌شود. امّا برای وجه نویسنده بازتاب و عقبه‌ای ناگوار دارد. هرچند در بسیاری از موارد ممکن است اختلالی در فهم متن رخ ندهد، امّا مخاطب به شدت نسبت به نویسنده بدگمان می‌شود. خواننده با خود می‌گوید : « چگونه به حرف کسی که غلط املایی دارد، اطمینان کنم؟ » هر چند این پرسش از سر دید عوامانه است، ولی خوب نمی‌توان هم از آن گذشت، چرا ا

برسر راه طلاق مشکلاتی وجود دارد هم قانون هم طرفین این مشکلات را در این مسیر میگذارند پس اگر میخواهید پا در این مسیر پر پیچ وخم بگذارید بهتر است با تمام مشکلات واتفاقات بر سر راهتان آشنا شوید وبدانید باید چکار کنید برای روشن شدن مسیرتان به سایت باشگاه خبرنگاران جوان بروید وتمام این مسیر را بررسی کنید ما هم این مطلب را با شما به اشتراک گذاشته ایم
مشکلات طلاق توافقی 
معمولا پس از صدور حکم طلاق توافقی، شوهر هیچ اجباری برای آمدن به محضر ندارد
بسم الله
کلا از اسم حمزه خوشم می آد... 
هم مفهوم سنگینی داره و هم اسم فردی بزرگ در اسلامه
و هم واژه های ساده داره
اصلا یه معصومیت و اقتدار خاصی داره این اسم حمزه
شاید ابوحمزه هم را به این خاطر دوست دارم
حمزه کلا برام ایستگاه برگشت به نقطه شروع دوباره است
هر وقت درجا می زنم به حمزه و کمیل رجوع می کنم برای بازگشت به دامن خدا
برای زیر نگاه خدا بودن... 
حمزه بودن هم آرزوست
اسماء و القاب و کنیه های شریف حضرت مهدی (عج) که در قرآن مجید و سایر کتب آسمانی و اخبار اهلبیت علیه السلام و روایات و ادعیّه ذکر شده، فراوان است.مرحوم حاج میرزا حسین طبرسی نوری در کتاب «نجم الثاقب»، در باب دوّم، به ثبت 182 اسم از آن بزرگوار، همّت گماشته است.اسامی مذکور در خلال این کتاب و بر اساس حروف الفباء آمده است.رجوع شود به واژه: نجم الثّاقب، اوصاف قائم (عج)
بسم الله الرحمن الرحیم 
انشالله قرار است که خلاصه ای از مطالبی که استاد بزرگوار قرآن حاج آقای اخوت در مسجد الزهرا(س) برقرار کرده اند ، در این مکان قرار داده شود.
پ ن : صلوات  
پ ن ۱ : این مطلب همیشه در ابتدای وبلاگ میباشد برای مطالعه مطالب جدید به پست پایین این مطلب رجوع کنید.
در یکی دو سال گذشته خیلی کفر گفتم، خیلی از رحمت خدا ناامید شدم، اما میخوام دوباره بهش رجوع بکنم.
واقعا فکر میکنم خودم ناتوان شدم در حل برخی مسائلم و واقعا فکر میکنم که خیلی نا آرام و پریشان خاطر شدم.
خیلی ناشکری کردم هر چند میدونم اشتباهه، اما انصافا خیلی چیزها دلم رو شکست، خیلی آدم ها دلم رو شکستن و بلاخره منم انسانم، وقتی تنها و بی مادر و همسر زندگی کنم و از طرفی فریب یک سری حرف ها رو بخورم و بعد ببینم خلافش بوده و دو سال از عمرم هدر رفته خب دل
خوبی مستی اینه که میری تو خودت
یه جوری که انگار هیچکس تو این دنیا دور و برت نیست
یه جوری با شجاعت توی جمع تنها میشینی و برات مهم نیس دیگران اصلا کی هستن
میشینی و به خودت رجوع میکنی
به درون خودت
به همون چیزی که خیلیا جرات نکاه کردن بهشو ندارن
وقتی جرات میکنی و میبینیش...
احساس بهتری داری..
نه ترس.. نه نگرانی.. نه خوب نه بد..
فقط حقیقت خالص

تلفن استاد فتح اللهی 
۰۹۱۲-۱۴۶-۳۲-۴۸ 
جهت تماس کلیک کنید بر کلمه وکیل 

مفهوم، ویژگی‌ها و آثار طلاق رجعیعقود و قراردادها زمانی‌که به وجود می‌آیند، آثاری را در پی خواهند داشت، اجرا می‌شوند و گاه نیز بدون اینکه به مرحله‌ی اجرا برسند یا با گذشت مدت زمانی از اجرا به دلایل مختلف منحل می‌شوند و از بین می‌روند. راه‌های انحلال توافق‌های قراردادی در قراردادهای مختلف، متفاوت است. در این میان عقد نکاح ویژگی‌های خاص و برجسته‌ای در میان عقود و

در سایت باشگاه خبرنگاران جوان درباره مشکلات طلاق توافقی بخوانید وبا اطلاعات وارد این راه شوید ما نیز این مشکلات را برای شما دراین بلاگ آورده ایم

مشکلات طلاق توافقی 
معمولا پس از صدور حکم طلاق توافقی، شوهر هیچ اجباری برای آمدن به محضر ندارد و چون این طلاق با توافق طرفین صورت می‌گیرد، به لحاظ قانونی رفتن به محضر هم باید با توافق طرفین باشد و نمی‌شود توافق طرفین را با الزام همراه کرد، بنابراین برای حل این مشکل شاید بهترین راهکار این باشد
به گزارش روابط عمومی ملکی ایرانک این پروگرام با مرام گشادگی اتیکت صلح، مجاهدت دارد فرصت هایی را بخاطر همگی کودکان ساختن کند تا بتوانند در محیطی زنهار و سرشار از قدر به انسان ها، مهرورزی و دریافتن دیگران، با تفاهم و همزیستی در پیاده شدن یکدیگر زندگی کنند. این برنامه شاد، در روز جمعه ۲۹ شهریور ماه ساعت ۱۲ تا ۱۶ در موزه خردسال ایرانک با اجرای بازی های گروهی صلح مدار به مجانی برگزار می شود. تعلق مندان برای حضور در این دوره از بازی ها می توانند به

بعد از سه سال تلاش واسه جدایی
حالا که طلاق گرفتم پشیمونم و می خوام برگردم . هنوز مهلت رجوع دارم

خدا میدونه که چه کارایی واسه رسیدن به طلاق انجام دادم و چه پل هایی رو پشت سرم خراب کردم .
حالا پشیمونم و می خوام هرطور شده برگردم . همسر سابقم ازدواج کرده
و تمام حق و حقوقم رو هم داده ، حتی بیشتر . بااین وجود محاله که دوباره منو بپذیره .
ولی من می خوام به هر ریسمانی چنگ بندازم تا دوباره منو بپذیره و برگردم .
حاضرم هرکاری که لازمه انجام بدم هرکاری هر
این که من فیش ندارم یعنی هم فیشنگار دیگر آن کشش سابق را ندارد و هم اینکه مطالعه شخصی خودم کم شده است. ولی وقتی به کله ی محترمم رجوع می کنم(به این نحو که سر مبارک را به سمت کتف راست متمایل کرده و آن را روی دستی که از قبل آماده ی تکیه کرده بودم میگذارم) می یینم هر روز دارد بر پرسش های ذهنم افزوده می‌شود. و هر روز متوجه چیزهای جدیدی میشوم که مهمند ولی من شناختی از آنها ندارم. 
شما چطورید؟ چه کنم با این حالم؟ :)
لینک کمپین
این سری پست‌ها به شکل ارائه خلاصه داستانی از هر قسمت به همراه تصاویر منتشر می‌شوند با این هدف که آن دسته افرادی که با این انیمه خاطره داشته می‌خواهند قسمت خاصی از این انیمه را دوباره ببیند، مجبور نباشند تا همه‌ی قسمت‌ها را دانلود کرده تا به یک قسمت برسند ... با توجه به این موضوع قابل ذکر و توجه است: افرادی که این انیمه را تا کنون ندیده‌اند خطر اسپویل شدن یا لو رفتن کامل داستان وجود دارد پس خواهشا برای این کار به قسمت دانلود انیمه‌ی آکادمی
این سری پست‌ها به شکل ارائه خلاصه داستانی از هر قسمت به همراه تصاویر منتشر می‌شوند با این هدف که آن دسته افرادی که با این انیمه خاطره داشته می‌خواهند قسمت خاصی از این انیمه را دوباره ببیند، مجبور نباشند تا همه‌ی قسمت‌ها را دانلود کرده تا به یک قسمت برسند ... با توجه به این موضوع قابل ذکر و توجه است: افرادی که این انیمه را تا کنون ندیده‌اند خطر اسپویل شدن یا لو رفتن کامل داستان وجود دارد پس خواهشا برای این کار به قسمت دانلود انیمه‌ی آکادمی
برای گذاشتن رمز عبور روی تلگرام نیازی به استفاده از اپلیکشن های دیگر ندارید و می توانید با مراجعه به تنظمیات خود این پیام رسان به چنین قابلیتی دست پیدا کنید. برای استفاده از این ویژگی می بایست به تنظیمات تلگرام رجوع کنید و از آن جا وارد منو Privacy and Security شوید. در صفحه باز شده به دنبال گزینه PassCode بگردید و با ورود به این بخش تنظیمات آن را فعال کنید و رمز عبور خود را ارائه دهید.
این که من فیش ندارم یعنی هم فیشنگار دیگر آن کشش سابق را ندارد و هم اینکه مطالعه شخصی خودم کم شده است.
ولی وقتی به کله ی محترمم رجوع می کنم(به این نحو که سر مبارک را به سمت کتف راست متمایل کرده و آن را روی دستی که از قبل آماده ی تکیه کرده بودم میگذارم) می یینم هر روز دارد بر پرسش های ذهنم افزوده می‌شود. و هر روز متوجه چیزهای جدیدی میشوم که مهمند ولی من شناختی از آنها ندارم. 
لینک کمپین
رسول خدا  ص فرمود حجت من بر ا شقیا ی امت تو کامل تمام است انهاییکه ولایت علی ع را ترک گفته وبادشمنانش  دوستی نموده و فضیلت او و اوصیای بعد از او را انکار کردند زیرا فضیلت تو فضیلت ایشان است  اطاعت نو اطاعت ایشان و حق تو حق ایشان و نافرمانی ایشان  آنهایند امامان را راهبر بعداز تو روح تو در کالبد ایشانست و روح تو همانست که از طرف پروردگارت در تو دمیده شد و ایشان عترت تو میباشند واز طینت و گو شت وخون تو سرشته اند  خدای عزوجل سنت وروش تو و پیغمبران
یکی از دوستانِ قدیم بعد از وقفه ای تقریبا یکساله،مسیرش به خانه ی مجازی من افتاده،پیام داده که"قبلا بیشتر از شادی مینوشتید،اینجا خاکستری پررنگ شده"!

هرچه به حافظه ام رجوع و مرور میکنم،نمیتوانم تفاوتی میانِ مطالبِ امسال و سال گذشته قائل شوم!
درهرحال نمیدانم،شاید بیشتر از گذشته گردِ غم به این خانه مجازی پاشیده ام!
اگر خاطرتان مکدر میشود با خواندنِ خزعبلاتِ خاکستری تیره،قطع دنبال بزنید :)
 برای اینکه بدانیم بهترین نوع ایزوگام یا به عبارتی بهترین برند ایزوگام کدام است چه باید کرد؟
برای رسیدن به جواب این سوال از چه اطلاعاتی بایدلرخوردار بود؟ به چه منابعی باید رجوع کرد؟
برند های مختلف ایزوگام وجود دارد که خریدار باید با دانستن روشهایی فرق بیناین برندها را  دانسته وبا توجه بهنیاز خود بهترین نوع را انتخاب کند.
مراحل تولید ایزوگام امکان دارد در تمامی کارخانه ها دارای فرایندی مشابه باشد که تنها کیفیت مواد تشکیل دهنده و همینطور د
⚡️ نام چند باد در زبان گیلکی:
⏪ گیلوا: بادی است که از سمت مازندران (شرق) می‌وزد.
⏩  دشتوا: بادی است که از سمت غرب می‌وزد.
⏫ گرمش/کۊوا: باد گرمی است که از سمت کۊه (جنۊب) می‌وزد.
⏬ سرتۊک: بادی است که از سمت دریا (شمال) می‌وزد.
↘️  خزری: این باد از سمت شمالغرب می‌وزد که ظاهرا خزرها (نام یک قؤم) قبلتر آنجا می‌زیستند.

واژهٔ «وا» در زبان گیلکی به معنای «باد، نسیم» در زبان فارسی است. این واژه برای ترجمهٔ تحت اللفظی «ریح» در متون قدیمی گیلکی ثبت شده
نه جیک جیک مستانت نه سردی زمستانت
رجوع کن به دستانت
چه روزهای بسیاری که ظلم ها روا کردی
به دستهای بسیاری
شبانه مرد گاری چی به خانه میکشد خود را
اگر که مادیان خسته اگر طناب هم پاره
درون مرد همواره کشیده میشود باری
ادامه مطلب
◀تصویری که میبینید مربوط به عقد دختر ۹ ساله با پسر ۲۲ ساله هست.طبق گفته پدر و مادر دختر قرار هست این ها شش سال دیگر با هم اردواج کنند. این دو ساکن منطقه بهمئی استان کهگلویه و بویر احمد هستند. دادستانی قوه قضایه به این پرونده رجوع کرده و در دست بررسی هست.از نظر من این نوع ازدواج ها و عقدها در این سن کم بخصوص برای دختر ۹ ساله مناسب نیست.
ستاد مبلغی، از اساتید درس خارج حوزه:استنباط روش می خواهد. نخستین مرحله استنباط چیست؟ مراجعه به اجماع یا قرآن یا سنت؟ به قواعد اصولى زیاد مراجعه بشود یا کم؟ رجوع به قواعد فقهى و رجال در چه جایگاهى صورت گیرد؟ چگونه از روایت بهره برده شود؟ دنبال لغت باید رفت یا روایات دیگر ضمیمه گردد؟ چگونه از قرآن و سنت کنار هم استفاده شود؟ همه روش است.هیچگاه کسى به طور دقیق نگفته وقتى که وارد عرصه استنباط شدیم، اول به اجماع تمسک بجوییم، یا به قرآن یا به سنت؟ ا
از همه دوستان دنبال کننده وبلاگ و همچنین رجوع کنندگان عزیز درخواست میشود:
با عنایت به شلوغی شهرهای بزرگ و آلودگی های طول هفته و ... مردم دوست دارند همراه خانواده و آشنایان خود آخر هفته چند ساعتی در پارک محل زندگی خود به تفریح بپردازند ولی متاسفانه برخی با نادیده گرفتن این حق خانواده ها و بی توجه به فرامین دین اسلام که سگ را نجس تلقی می کند و به پیروی از ماهواره ها و به سبک زندگی غربی اقدام به آوردن سگ به پارک ها می کنند و این مساله باعث شده خیلی
برای دانستن اینکه چه مدارکی برای طلاق توافقی لازم است تا پرونده به جریان بیفتد به سایت گروه وکلای پارسای مراجعه کنید وبا اطلاعات کامل وارد این مرحله شوید 
ما این مدارک را با شما بازدید کننده گرامی از این بلاگ به اشتراک گذاشته ایم

مدارک لازم برای طلاق توافقی:
عقدنامه یا رونوشت، شناسنامه و کارت ملی زوجین است. اگر کارت ملی را در دسترس نداشته باشید ولی شماره ملی را بدانید برای ثبت درخواست طلاق توافقی کفایت می کند. در صورت در دسترس نبودن عقدنام
با همسرم به توافق رسیدیم که مهرش را ببخشد وطلاق بگیریم  چه متنی را میتوانیم تنظیم نمائیم که در روند طلاق ادعا یا مشکلی ازطرف همسرم ایجاد نشود. متشکرم.

باسلام شما میتوانید در دفتر اسناد رسمی اقرار به بخشش مهریه و غیر قابل رجوع بودن مهر نمایید

استاد مبلغی، از اساتید درس خارج حوزه:استنباط روش می خواهد. نخستین مرحله استنباط چیست؟ مراجعه به اجماع یا قرآن یا سنت؟ به قواعد اصولى زیاد مراجعه بشود یا کم؟ رجوع به قواعد فقهى و رجال در چه جایگاهى صورت گیرد؟ چگونه از روایت بهره برده شود؟ دنبال لغت باید رفت یا روایات دیگر ضمیمه گردد؟ چگونه از قرآن و سنت کنار هم استفاده شود؟ همه روش است.هیچگاه کسى به طور دقیق نگفته وقتى که وارد عرصه استنباط شدیم، اول به اجماع تمسک بجوییم، یا به قرآن یا به سنت؟
   نمونه سوالات "حقوق" در آزمون استخدامی ارگانهای سراسر کشور همراه با جواب جهت استفاده مخاطبان و متقاضیان گرامی          

مجمع تشخیص مصلحت نظام، چه تعامل حقوقی با رهبری دارد.
*1(تصویب کننده سیاستهای کلی نظام و ارایه آنها به رهبری جهت امضاء و تائید انتشار
2(نهاد شبه قانونگذراری و مکمل وظایف ولی فقیه
3(نهاد اجرایی جهت تصمیمات سیاسی رهبری نظام
4(نهاد مشورتی جهت تصمیمات کلی رهبری نظام
             حقوق اساسی ،انتظام بخش کدام روابط است
نکوداشت
لغت‌نامه دهخدا
نکوداشت . [ ن ِ ] (مص مرکب مرخم ، اِمص مرکب ) نکو داشتن . (یادداشت مؤلف ). رعایت . تفقد. اعزاز. اکرام . رجوع به نکو داشتن شود : عالمی را به نکوداشت نگه دانی داشت مال خویش از قِبَل ِ داشت نداری تو نگاه .
فرخی .
توافق کردیم که از هم جدا بشویم  و توافق نمودیم که مهریه از طرف همسر بخشیده شود چه متنی را میتوانیم تنظیم نمائیم که در روند طلاق ادعا یا مشکلی ازطرف همسرم ایجاد نشود. متشکرم.

باسلام شما میتوانید در دفتر اسناد رسمی اقرار به بخشش مهریه و غیر قابل رجوع بودن مهر نمایید

هرگاه جرایم ارتکابی بعضی مقدمه بعض دیگر بوده و یا از لوازم آن بشمار آید و مجموع آن عنوان جزائی خاص داشته باشد تعدد معنوی بوده و مجازات جرمی داده می شود که جزای آن اشد است.مثل جرم فروش اسلحه غیر مجاز که خرید،حمل و نگهداری آن مقدمه و لازمه فروش بوده و با عنوان جزائی فروش سلاح غیر مجاز قابل شناسایی است.برای مطالعه بیشتر رجوع کنید به فصل پنجم قانون مجازات اسلامی و نظریات مشورتی مربوط به آن
دولت اعلام کرده برق سازمان ها و ادارات پرمصرف رو قطع میکنه! این تصمیم برای مقابله با استفاده بیش از حد وسایل سرمایشی در ادارات دولتی اتخاذ شده.
حالا به نظر شما برق یه اداره قطع بشه و عملاً کارهای اجرایی اون که وابسته به رایانه و اینترنت و ... هست تعطیل بشه دودش به چشم کی میره؟ کارمندا یا ارباب رجوع؟!
واسه شما هم شده گاهی یه دفعه دلتون واسه رویاتون قنج بره؟!
یعنی خدای مهربونم میشه چند ماه دیگه من دانشجوی این جا باشم؟!
امیدوارم چند ماه دیگه به این پست رجوع  کنم و بگم دیدی تونستی؟!
+ در راستای پست دیروز باید بگم حالم خیلی بهتر شده و یعد از دو روز استراحت با اعمال شاقه(!) می ریم که درس های کنکور رو بترکونیم!
متن بخشش مهریه بدون بازگشت
متن بخشش مهریه بدون بازگشت چگونه تنظیم می شود 

این نوشته توسط وکیل خانواده تنظیم شده است وبرای دیدن توضیحات روی ان کلیک کنید .
نحوه بخشیدن مهریه به چه صورت است؟۱- اگر زن سندی (نوشته ای) به زوج داده باشد و اقرار به دریافت مهریه کرده باشد کار بسیار دشوار است زیرا ادعای بعدی زن انکار بعد از اقرار محسوب می شود که در محاکم مسموع نیست مثلا دیده شده است که زوجین به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کرده اند وبرای بخشیدن مهریه ز

به مناسبتی به اجبار و نه از روی میلم در برخورد با ارباب رجوع های مختلف قرار گرفته ام حالا از سختی و اعصاب خرد کنی برخورد با همه جور آدم از هر قشر و سطحی که بگذریم برام جالب بود که هر فردی چطور خطابم می کند!؟؟
اکثراً خوش برخورد هستند و سلام می کنند و عنوان خاصی بکار نمی برند ولی هستند آدم هایی که می گن :
ادامه مطلب

باید به دهان تو رجوع کردلبخندت را بوسیدپنجره ی روحت راآنجا که خواب از سر خیالم پراندآنجا که بوسه غرق بود در ابدیت

بگو چندبار می توان عاشق یک لبخند شد؟می توان غنچه ای را چیدباز در حسرت دیدنش جان داد؟

لبخندت را می بوسمآنجا که هنوز عشق در اتفاق می افتدحالا آغشته ام کن به روحتیا با من دهانم را شریک شو.

"مهسا رهنما"

پ.ن1:
اخم هایت را که باز کنی
تازه شاعرانگی ام گل می کند...

"امیر ارسلان کاویانی"

پ.ن2:
سال بد رفت و من زنده شدمتو لبخندی زدی و من
این که من فیش ندارم یعنی هم فیشنگار دیگر آن کشش سابق را ندارد و هم اینکه مطالعه شخصی خودم کم شده است.
ولی وقتی به کله ی محترمم رجوع می کنم(به این نحو که سر مبارک را به سمت کتف راست متمایل کرده و آن را روی دستی که از قبل آماده ی تکیه کرده بودم میگذارم) می یینم هر روز دارد بر پرسش های ذهنم افزوده می‌شود. و هر روز متوجه چیزهای جدیدی میشوم که مهمند ولی من شناختی از آنها ندارم. 
احتمالا همه تون مدرسه رفتید. این معلم دار
کارت ویزیت در کلامی خلاصه و رسا، وسیله ایست ابتدا برای معرفی شما و سپس ارائه راههای تماس با شما. کارت ویزیت این وظیفه را برعهده دارد و هیچ وظیفه عمده دیگری برای شما به طور مستقیم بازی نمی کند. کارت ویزیت برای تبلیغات و بازاریابی شما به طور مستقیم استفاده نمی شود. اما شاید بتوان گفت به دلیل اینکه اولین مرحله تعامل شما با مشتری یا ارباب رجوع توسط ارائه کارت ویزیتتان می باشد و از آنجا که برخورد اول همیشه مهم و تاثیر گذار خواهد بود، کارت ویزیت به
علی اسباط گوید امام جواد ع بطرف من میامد ومن بسر وپای انحضرت مینگریستم تا اندامش را برای رفقای خود در مصر وصف کنم من در این فکر بودم که انحضرت بنشت و فرمود ای علی همانا خدا در باره امامت حجت اورد چنانکه در باره  امامت حجت اورده چنانکه در باره نبوت حجت اورده وفرموده در کودکی باو حکمت داوری دادیم 13 سوره 19 باز فرمود چون بنیرومندی رسید چهل ساله شد پس رواست که در کودکی بامام  حکمت داوری داده شود چنانکه رواست در سن چهل سالگی باو عطا شود بحدیث 992 رجو
پردیس سینمایی کوروشپردیس سینمایی کوروش , اصلی ترین بهشت سینمایی مرزو بوم در طبقات ۴ و۶ مجتمع تجاری , فرهنگی و تفریحی کورش با سپرده گذاری مجموعه صنعتی گلرنگ طی چهارسال تاسیس شده است .۱۶۰۰۰متر مربع از مجتمع تجاری , فرهنگی و تفریحی فردوس کورش به ۱۲ تالار سینما اختصاص داده شده که ۲۸۰۰ صندلی به گنجایش سینماهای مرز و بوم بیش تر نموده است . همینطور این سینما دارنده رستورانهای متعدد و پارکینگ هم هست .شیوه تنظیم بلیت۱ – تولید اک
زندگی تشکیل شده از مجموعه ای از بسته های فرصت، بهم مرتبط و دنبال هم آینده و بیته های بعدی را رقم زننده، که مرز هر بسته با بسته ی بعدی را اجلی مشخص کرده.
مادر بشوی و اجل خودت و سر خودت بودن به سر آمده باشد ولی هنوز نفهمی که اینکه تو رشد کافی نکرده ای و قد فهمت نمی رسد به اقتضائات طفولیت یک طفل، بازی را کیش و مات باخته ای، اجلی را در نیافته در شتک خوردن از اجل بعدی نفله خواهی شد.

+پیش از رسیدن هر اجل، باید رسیده شد، در حدی که در مرحله ی بعد انگشتت لا
حس خستگی و بیهودگی بودن کارها اذیتم می کنه 
انگار 
انگار بود و نبودم فرقی نداره 
مگه تو محل کار 

خانم حراست امروز بعد دیدن حضوریم تلفنی زنگ زده که یکیو معرفی کنه 
گفت یکیو پیدا کنی و اینا 
گفتم اونقدر موارد داغون بهم معرفی کردن که آدم روش نمیشه بگه 
گفتم منم گفتم قصد ازدواج ندارم 
گفت یه کیس خوبه 
گفتم خوب؟ 
گفت استاد دانشگاهه فوق لیسانسه مجرده 
میخواستم بپرسم با ازدواج من مشکل نداره که یهو گفت فقط دیالیز میشه 
هفته ای دو بار 
:| 
گفتم آها ی
درست‌نویسی برخلاف زیبا‌نویسی نیاز به استعداد خاصی ندارد، بلکه با یادگیری قواعد عام و اصلی می‌توانی دست به کار شوی.
می‌توان با مطالعه یک کتاب جامع که البته زیاده روی نکرده باشد، از بیشتر خطا‌های زبانی و نگارشی در امان بود. البته واضح است که صرف مطالعه برای درست و استوار نوشتن کافی نیست، بلکه باید تمرین کرد تا ملکه شود. و البته این ملکه شدن با رجوع‌ها در هنگام نوشتن رخ می‌دهد؛ یعنی تو در حال نوشتن هستی، و شک می‌کنی که این قاعده را درست نوش
درست‌نویسی برخلاف زیبا‌نویسی نیاز به استعداد خاصی ندارد، بلکه با یادگیری قواعد عام و اصلی می‌توانی دست به کار شوی.
می‌توان با مطالعه یک کتاب جامع که البته زیاده روی نکرده باشد، از بیشتر خطا‌های زبانی و نگارشی در امان بود. البته واضح است که صرف مطالعه برای درست و استوار نوشتن کافی نیست، بلکه باید تمرین کرد تا ملکه شود. و البته این ملکه شدن با رجوع‌ها در هنگام نوشتن رخ می‌دهد؛ یعنی تو در حال نوشتن هستی، و شک می‌کنی که این قاعده را درست نوش
مکان یک شرکت باربری به محل زندگی مشتریان امروزه یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب آن شرکت باربری به حساب می آید. بیشتر مردم برای انتخاب شرکت باربری به اتوبار های موجود در نزدیکی محل خود رجوع می کنند.در واقع در بسیاری از آنالیز ها، شهر تهران را از نظر جغرافیایی به 4 بخش شمال، جنوب، شرق و غرب تقسیم می کنند. که باربری ها هم به این شکل است، و شما برای مثل اگر در شمال تهران تشریف دارید با باربری های شمال تهران تماس بگیرید. چرا که هم سریع تر در دسترس
به گزارش همشهری انلاین به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی شهرستان جهرم گفت: بعد از پاشیدن یک کلیپ در فضای رمزی مبنی پهلو ضربه زدن راکبان یک موتورسیکلت به سر و قیافه افراد مسن و ایجاد نهر روانی ناشی از این اقدام، موضوع در اجازه فقره ماموران انتظامی شهرستان صبر گرفت. سرهنگ افشین حیدری افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، ۲ نوجوان ۱۶ ساله شناسایی و دستگیر شدند. وی با اقرار اینکه تحقیقات تکمیلی نماینده در خصوص انگیزه متهمان دنباله دارد، گف
توضیح بسم الله
این سوره مثل همه سوره‌های دیگر به جز سوره برائت شروع می‌شود به نام خدا. علت این که سوره برائت با این جمله‌ی بزرگ شروع نمی‌شود به طور اجمال این است که بسم‌ا... حاکیست از رحمت و لطف و عنایت و آیات اول سوره بر برائت حاکی از خشم قهّاریت و انتقام برائت و بیزاری است لذا آن سوره با بسم‌ا... مناسبتی ندارد اگر در سیر تفسیر قرآن به آن سوره رسیدیم در این باره بیشتر صحبت خواهیم کرد. چرا سوره‌های قرآن و هر کاری در اسلام هر سخنی و هر حرکتی و ع
نزدیکی مکان یک شرکت باربری به محل زندگی مشتریان امروزه یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب آن شرکت باربری به حساب می آید. بیشتر مردم برای انتخاب شرکت باربری به اتوبار های موجود در نزدیکی محل خود رجوع می کنند.در واقع در بسیاری از آنالیز ها، شهر تهران را از نظر جغرافیایی به 4 بخش شمال، جنوب، شرق و غرب تقسیم می کنند. که باربری ها هم به این شکل است، و شما برای مثل اگر در شمال تهران تشریف دارید با باربری های شمال تهران تماس بگیرید. چرا که هم سریع تر در
ولی برای علاج زخم های ناشی از سرگین دریافت حیوانات، بریدگی های عمیق و زخم هایی که خونریزی زیادی می کنند را باید به دکتر رجوع کرد. این باید و نبایدا را درباره درمان زخمی های لخت داخل بناء به یاد داشته باشید: - فاجعه را زیر آب بگیرید، به آرامی بشویید و با یک پارچه تمیز خشک کنید. - روی تباره های باز وازلین بمالید و سپس آن را به یک پانسمان پاکدامن بپوشانید. - زخم را هر روز با آب و صابون بشویید. - فراموش نکنید که روی زخمی که داخل حال بهبود یافتن است،
این روزها خیلی از کاربران از سیم کارت های اعتباری استفاده می کنند و برای
شارژ سیم کارت های خود به سایت های مختلف و برنامه های مختلفی رجوع می
کنند.این سایت ها از فروش شارژ به افراد مختلف، درآمد خوبی بدست می
آورند،در حال حاضر شما هم می توانید از طریق سامانه فروش شارژ و یا نصب برنامه آن در گوشی علاوه بر خرید آسان شارژ از خرید شارژ توسط دیگران در آمد کسب کنید ادامه مطلب
باربری تهران
حمل انواع بار و خرده بار و اثاثیه از محله شهرک واقع در منطقه یک شهرداری به دیگر نقاط شهر و دیگر استانهای کشور توسط باربری تهران به انجام می رسد. اگر به دنبال حمل بار مطمئن و ارزان به باربری تهران رجوع نمایید
حمل بار ارزان مطمئن شهرک نفت.
یمن 
یمن کشوری با وسعت ۵۲۸۰۰۰ کیلومترمربع است که تاریخی جالب دارد ، به گفته رومیان « عربستان خوشبخت » یمنست. این کشور در تاریخ معاصر بحرانهای زیادی را پشت سر گذاشته است. یکی از این بحرانها استعمار بود و سپس بحران استقلال و تقسیم یمن به دو قسمت شمالی و جنوبی! سپس جنگ و اتحاد یمن! 
تاریخ یمن جالب توجه است. همیشه ایران یگانه حامی این ملت مظلوم بوده ، اکنون ایران فقط پشتوانه مشاوره ای و روحیه‌ای نسبت به یمن داره و انصارالله و مردم و ارتش این کشور
بعد از سه سال فعالیت مثمر ثمر در واریانشهر کرج در آغاز چهارمین سال وب سایت این مرکز به بهره برداری رسید و شروع به خبررسانی و آگاهی دادن به مشتریان محترم خود نمود.
انشالله از این به بعد شما عزیزان میتوانید با رجوع به این سایت از فعالیت‌های تازه این مرکز خرید پوشاک باخبر شوید.
ما هرزمان که لباسهای جدید آوردیم از این مکان اطلاع رسانی خواهیم کرد.
انشالله در آینده نزدیک در همین سایت قسمتی را برای در خواستها وسفارشات شما عزیزان اختصاص میدهیم تا ب
ماده ۴۹قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ضمانت اجرای کیفری عدول از ثبت نکاح را پیش بینی کرده و بر اساس آن چنان چه مردی بدون ثبت در دفاتر رسمی به ازدواج دائم، طلاق یا فسخ نکاح یا پس از رجوع تا یک ماه از ثبت آن خودداری یا در مواردی که ثبت نکاح موقت الزامی است از ثبت آن امتناع کند، ضمن الزام به ثبت واقعه، به پرداخت جزای نقدی درجه پنج و یا حبس تعزیری درجه هفت محکوم می شود.این مجازات در مورد مردی که از ثبت انفساخ نکاح و اعلام بطلان نکاح یا طلاق استنکاف ک

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها